Зведення рахунків і жодного сепаратизму

1427360883_sam_1650

Про конфлікт усередині міськвиконкому вперше вголос заговорили після звільнення Валерія Медведовського з посади заступника міського голови. Й ось нове поглиблення ситуації – з душком сепаратизму. Минулого тижня представники місцевого осередку ВО «Свобода» Олег Савченко та Сергій Галата звинуватили віце-мера Геннадія Музику й екс-віце-мера Валерія Медведовського у підтримці сепаратистів на сході України. За словами «свободівців», восени 2014 р. пани Медведовський і Музика перерахували близько 2,5 млн грн з міського бюджету компанії «Спецінжиніринг-постач», яка зареєстрована у м. Алчевськ (Луганська область). Мовляв, уже тоді ця територія вважалася тимчасово окупованою, а гроші платників податків із Кременчука пішли «до сепаратистів».
Цікаво, що заява «свободівців» пролунала в ефірі комунальної телерадіокомпанії (КТРК) і була розміщена на сайті Інтернет-видання «Кременчуг Today», до того ж, ані Геннадію Музиці, ані Валерію Медведовському не дали можливості надати свій коментар.
Зрозуміло, що ця ситуація отримала неабиякий резонанс. 25 березня питання доцільності звинувачень у підтримці сепаратистів, висунутих на адресу Геннадія Музики й Валерія Медведовського, розглядали на засіданні постійної депутатської комісії з питань УЖКГ.
Із усіма документами на комісію прийшов начальник управління капітального будівництва Микола Шендрик (саме УКБ виступало головним замовником робіт, тендер на виконання яких виграло ТОВ «Спецінжиніринг-постач»). Микола Шендрик детально розповів, що гроші з бюджету виділялись на будівництво насосної каналізаційної станції по вул. Мічуріна, яка відкачує стоки і відводить їх у наявну систему водовідведення, а також на реконструкцію частини колектора по вул. Пролетарській. Роботи, за його словами, вельми важливі для міста. В тендері на будівництво першого об’єкта брали участь три фірми: кременчуцька фірма «Легбудпроект» (керівник – Сергій Галата (!) – один із заявників – авт.), київська будівельна фірма і вищевказане ТОВ «Спецінжиніринг-постач», яке і перемогло у конкурсі завдяки більш прийнятним цінам на свої послуги (1,352 млн грн) і наявності усіх необхідних фахівців. Колектор по вул. Пролетарський не вимагав проведення тендера (сума складала 255 тис. грн), але ТОВ «Спецінжиніринг-постач» взялося виконати й ці роботи.
Роботи фірма виконувала фактично в борг, зважаючи на проблеми з проплатами в казначействі. Аванс будівельники отримали лише 24 листопада 2014 р., тоді як договір, за словами Миколи Шендрика було підписано ще 21 травня. На сьогодні ці роботи виконані в повному обсязі, якісно і професійно, – говорить Микола Шендрик, – але місто ще не розрахувалось з виконавцем і сума кредиторської заборгованості складає 740 тис. грн. Начальник УКБ також додав, що «ні про які 2,5 млн грн в даному випадку мова не йде, і всі суми підтверджені платіжними документами».
На засідання комісії прибули і представники ТОВ «Спецінжиніринг-постач» – Олександр Василенко та Олександр Устименко. Обидва запевнили, що хоча їх фірма і зареєстрована на нині окупованій території, але всі роботи вони виконують і податки платять в Україні. Звинувачення в сепаратизмі кременчуцьких чиновників, які уклали з ними договір на виконання робіт, будівельники вважають безглуздими.
– Сам факт реєстрації фірми в Алчевську – невже це уже злочин? Невже я – сепаратист чи терорист? Я народився в Алчевську, але живу в Україні, моя родина мешкає в Україні, і, до речі, лише офіційне місце реєстрації фірми – Алчевськ. Та на сьогодні наша основна база, наше обладнання знаходяться у Кременчуці. Ми всі податки платимо в Україні, бо працюємо тут, – зауважив керівник ТОВ «Спецінжиніринг-постач» Олександр Василенко.
Присутні на засіданні Олег Савченко і Сергій Галата якихось серйозних аргументів в якості доказів своїх звинувачень на адресу Геннадія Музики і Валерія Медведовського не надали. Певні документи, отримані начебто в УКБ, приніс із собою Сергій Галата, але в їх справжності Микола Шендрик засумнівався. Олег Савченко взагалі перейшов на відверті погрози на адресу останнього: «Ви ходіть вулицями обережно, і документи свої краще зберігайте!».
В будь-якому разі депкомісія з питань УЖКГ затребувала всі документи обох сторін для ретельного вивчення, і незабаром голова комісії Геннадій Іванян пообіцяв надати громадськості висновки депутатів.

Віце-мер не мовчатиме
Заступник міського голови Геннадій Музика вже подав заяву до прокуратури з проханням розслідувати всі обставини справи і дати належну оцінку безпідставним, на його думку, звинуваченням. Окремо віце-мер збирається позиватись і до керівників комунальної телерадіокомпанії та Інтернет-видання «Кременчуг Today».
– По телебаченню на всю область показали сюжет про те, що Музика і Медведовський фінансують терористів, – обурений Геннадій Музика. – При цьому до мене ніхто не звертався за коментарем… В моєї матері сюжет викликав проблеми зі здоров’ям.
У наближених колах вже давно говорять про те, що за допомоги війни компроматів Геннадія Музику намагаються посунути з посади, про яку вже давно «мріє» Сергій Галата. І таким чином потроху усунути всіх, кому так чи інакше не подобається команда нинішнього першого віце-мера Віктора Калашника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто