Блискавична гра для ерудитів.

Віктор Аміров- переможець міського турніру з блискавичних шахів на призи ГО «Рідне місто»20 липня відзначають Міжнародний день шахів. У Кременчуці цього дня відбувся турнір із бліцу або блискавичних шахів.

Бліц – це швидка, нетривала (до 15 хвилин) шахова партія, час відраховується за допомогою шахового годинника. Шахісти частіше називають цю гру – блискавичні шахи, адже в ній і думати треба блискавично. Саме такий турнір з бліцу організувала в Кременчуці громадська організація «Рідне місто» і Федерація шахів м. Кременчука. 

Кременчуцькі шахісти зібралися вранці 20 липня в літньому кафе Придніпровського парку. Як пояснив головний  суддя турніру Леонід Ганапольський, шахістам потрібно зіграти 9 турів по 5 хвилин кожен. Усі дані про кожну партію заносять до комп’ютера, і за допомогою спеціальної програми визначають переможців.

У турнірі до Міжнародного дня шахів у Кременчуці взяли участь 16 шахістів. Цікаво, що вік у цій грі неважливий. Найстаршому серед учасників турніру, Володимиру Богомазу, 80 років, наймолодшому – Олександру Касичу – усього 10. До речі, перемогти цього юного шахіста було вельми непросто. Як з’ясувалося, незважаючи на вік Сашко вже є переможцем Чемпіонату України з шахів серед дітей до 10 років,  срібним призером – в аналогічному Чемпіонаті серед дітей до 12 років. І цього року ще й збирається позмагатись за золото в Чемпіонаті України серед дітей до 12 років, який відбудеться в Євпаторії. Участь у турнірі взяла також єдина дівчина – 16-річна Галина Пустова. На жаль, вона не обіграла деяких чоловіків, але змагалася за перемогу завзято, хоча і з чарівною дівочою посмішкою.

Якщо хтось вважає, що шахи – гра спокійна, то він помиляється. Емоції під час турніру вирували не менш бурхливі ніж в активному спорті. У шахіста, який вигравав тур, обличчя просто сяяло від щастя. Той, хто програв, засмучувався не менш емоційно.

Отже, переможцем турніру став 19-річний Віктор Аміров, студент Кременчуцького університету ім. М. Остроградського, який здобуває освіту програміста. Віктор не програв жодної з 9 партій, лише в одній зіграв у нічию. На другому місці опинився кременчужанин Степан Гриценяк, на третьому – учасник із Росії Анатолій Корольков. Усі переможці турніру отримали цінні подарунки від ГО «Рідне місто». А голова фракції партії «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко висловив упевненість, що такий турнір у Кременчуці стане традиційним.

ИзображенияЗагруженные для этой записи
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто