Блискавична гра для ерудитів.

Віктор Аміров- переможець міського турніру з блискавичних шахів на призи ГО «Рідне місто»20 липня відзначають Міжнародний день шахів. У Кременчуці цього дня відбувся турнір із бліцу або блискавичних шахів.

Бліц – це швидка, нетривала (до 15 хвилин) шахова партія, час відраховується за допомогою шахового годинника. Шахісти частіше називають цю гру – блискавичні шахи, адже в ній і думати треба блискавично. Саме такий турнір з бліцу організувала в Кременчуці громадська організація «Рідне місто» і Федерація шахів м. Кременчука. 

Кременчуцькі шахісти зібралися вранці 20 липня в літньому кафе Придніпровського парку. Як пояснив головний  суддя турніру Леонід Ганапольський, шахістам потрібно зіграти 9 турів по 5 хвилин кожен. Усі дані про кожну партію заносять до комп’ютера, і за допомогою спеціальної програми визначають переможців.

У турнірі до Міжнародного дня шахів у Кременчуці взяли участь 16 шахістів. Цікаво, що вік у цій грі неважливий. Найстаршому серед учасників турніру, Володимиру Богомазу, 80 років, наймолодшому – Олександру Касичу – усього 10. До речі, перемогти цього юного шахіста було вельми непросто. Як з’ясувалося, незважаючи на вік Сашко вже є переможцем Чемпіонату України з шахів серед дітей до 10 років,  срібним призером – в аналогічному Чемпіонаті серед дітей до 12 років. І цього року ще й збирається позмагатись за золото в Чемпіонаті України серед дітей до 12 років, який відбудеться в Євпаторії. Участь у турнірі взяла також єдина дівчина – 16-річна Галина Пустова. На жаль, вона не обіграла деяких чоловіків, але змагалася за перемогу завзято, хоча і з чарівною дівочою посмішкою.

Якщо хтось вважає, що шахи – гра спокійна, то він помиляється. Емоції під час турніру вирували не менш бурхливі ніж в активному спорті. У шахіста, який вигравав тур, обличчя просто сяяло від щастя. Той, хто програв, засмучувався не менш емоційно.

Отже, переможцем турніру став 19-річний Віктор Аміров, студент Кременчуцького університету ім. М. Остроградського, який здобуває освіту програміста. Віктор не програв жодної з 9 партій, лише в одній зіграв у нічию. На другому місці опинився кременчужанин Степан Гриценяк, на третьому – учасник із Росії Анатолій Корольков. Усі переможці турніру отримали цінні подарунки від ГО «Рідне місто». А голова фракції партії «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко висловив упевненість, що такий турнір у Кременчуці стане традиційним.

ИзображенияЗагруженные для этой записи
  •  

Залишити відповідь