Наша опора – правда і неупередженість

Нещодавно одне з міських друкованих видань під назвою «Думка» (з’явилося в жовтні 2016 р. й фінансується «Опозиційним блоком») звинуватило газету «Вагонобудівник» у брехні. Колектив газети, якій цьогоріч  виповнилося вже 94 роки, не може залишити цю ситуацію без уваги, адже головним принципом своєї роботи редакція вважає об’єктивність і неупередженість, оприлюднення  лише достовірних фактів.

 

 

 

Одне з міських видань, народжених під майбутні вибори, вилило “відро бруду” на депутата Кременчуцької міської ради Олександра Плескуна , заперечивши роботу, проведену ним на виборчому окрузі, на Раківці. Газета “Вагонобудівник”, яка неодноразово друкувала подяки депутату від мешканців, стала на захист честі – своєї і депутатської. 

У червні поточного року сповнилося 94 роки відтоді, як вийшов перший номер «Вагонобудівника», тоді він мав назву «Залізна зміна», потім «Шабер». Протягом десятиліть, незважаючи на суспільні зміни й політичні віяння в державі, головною темою газети були і залишаються виробничі будни, турботи та радісні події з життя заводчан, якими вони діляться з журналістами газети.

Двері редакції корпоративного видання завжди відчинені для трудівників заводу, мешканців району і міста, які знаходять тут допомогу, розуміння і підтримку. Бо головним принципом роботи для нас є об’єктивність і неупередженість, публікація матеріалів, що містять перевірені й достовірні факти.

 

Однією з ознак сьогоднішнього суспільного життя є строкатий політикум і поява так званих безкоштовних видань, що пропагують ті чи інші партійні організації. Їх характерна ознака – відсутність конкретної адреси, псевдоніми під публікаціями, що прямо чи опосередковано дискредитують політичних конкурентів. Така собі інтелектуальна розвага, здавалося б, хай люди розважаються, якщо не мають іншого способу самоствердження.

 

Проте нещодавно одне з таких видань під назвою «Думка» (з’явилося в жовтні 2016 року й фінансується «Опозиційним блоком») звинуватило «Вагонобудівник» у брехні. Залишити без уваги цей факт ми не можемо.

19 липня у «Вагонобудівнику» було вміщено лист-подяку від мешканців будинку 24/ 36, що по вул. Генерала Манагарова. Громада висловлює вдячність за сприяння й допомогу в здійсненні ремонту дитячого майданчика та колодязя-колонки депутату міськради, працівнику КВБЗ Олександру Плескуна.

 

І ось майже через місяць названа вище газета видає матеріал з красномовним заголовком «Чи є совість у брехливого депутата Плескуна?», автор Степан Олива. Мова йде про те, що Олександр Плескун не сприяв установленню в цьому дворі дитячого майданчика. Але ж люди, насамперед, дякували за ремонт. Так хто ж бреше?

 

А встановлено цей майданчик, як і кілька інших у Кременчуці, за виділені з обласного бюджету кошти. Згідно з рішенням першого пленарного засідання дев’ятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 26 липня 2016 року «Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік», кожному міському бюджету міста обласного значення доведено з обласного бюджету лімітні асигнування за бюджетною програмою 250315 «Інші додаткові дотації» у сумі один мільйон гривень (повний текст на сайті Полтавської обласної ради).

На підставі даного документа Кременчуцький виконавчий комітет рішенням №729 від 15 серпня 2016 року прийняв кошти у свій бюджет як субвенцію для будівництва дитячих майданчиків. Місця розміщення майбутніх майданчиків виконком на чолі з міським головою визначав, враховуючи звернення мешканців мікрорайонів і будинків, депутатів міськради. Зокрема взято до уваги і звернення депутата міськради Олександра Плескуна з проханням установити майданчик за адресою вул. Генерала Манагарова, б. 24/36 №129 від 30 серпня 2016 року. Текст звернення та резолюції щодо нього знаходяться у відділі по роботі з документами Кременчуцького виконавчого комітету.

 

На місце розташування майбутнього майданчика виїздила для огляду комісія, у якій були міський голова Віталій Малецький, його заступник Дмитро Кравченко та Олександр Плескун. Пізніше, після прийняття рішення про проектування та будівництво №968 від 04.10.2016 року, вони контролювали перебіг робіт (із текстом рішення можна ознайомитися на сайті міської ради). Восени минулого року майданчик було встановлено. 2017 року за проханням мешканців двору до свого депутата було відремонтовано зламану гойдалку та прибрано металеві частини на майданчику.

 

До інших псевдофактів. У цьому ж матеріалі автор стверджує, що будинок 24/36 раніше входив до виборчого округу депутата Геннадія Іваняна. Це не так. Протягом попередньої каденції будинок входив до округу, на якому балотувався і представляв інтереси громади Євген Хворост, зараз його справу продовжує Олександр Плескун (із розподілом депутатів по округах можна ознайомитися на сайті Кременчуцької міської ради www.kremen.gov.ua).

 

Наступне звинувачення стосується освітлення приватного сектору на вулицях Чернишевського, Ново-Східній, Портовій, Вернадського. Автор стверджує, що здійснено його завдяки старанням депутатів попередньої каденції, які прийняли міські програми «Світло» та «Неско» (збережено орфографію «Думки»). І, за його словами, якими він кидається, як кавалками бруду, депутат Плескун зовсім немає до неї відношення, тому й вміщена у «Вагонобудівнику» 12 липня цього року подяка від виборців, мешканців цих вулиць, недоречна.

 

Тут варто розібратися з назвами, суттю, датами прийняття й реалізації проектів. Перше: міська програма «Світло» перетерпіла кількаразові зміни. Над редагуванням цієї та інших міських програм від моменту обрання восени 2015 року працювали чинні сьогодні депутати, зокрема й Олександр Плескун, який є депутатом Кременчуцької міської ради з жовтня 2015 року. За цей час програму кардинально змінили й включили в перелік обладнання електроосвітленням максимальну кількість вулиць. У грудні 2015 року забезпечено освітленням вулицю Чернишевського, у 2017-ому – Портову та Вернадського. Реалізація програми триватиме до 2020 року, повний текст із переліком об’єктів на сайті міськради.

 

Щодо обладнання засобами освітлення вулиць правобережної частини Кременчука за програмою кредитування НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація). Підготовку попереднього робочого плану даного проекту було розпочато 20 квітня 2015 року, рішення про взяття кредиту ухвалено 28 липня 2015-ого, проте його не було реалізовано.

 

Повернулися до проекту чинні сьогодні депутати міськради у травні 2016 року. Зокрема його розглянула й проаналізувала профільна комісія з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики, яку очолює Олександр Плескун. Рішення про підготовку й укладання кредитного договору з НЕФКО сесія міськради прийняла 31 травня 2016 року. Безпосередньо договір із переліком вулиць, де здійснюватиметься обладнання засобами електроосвітлення, укладено в листопаді 2016 року. Зараз триває його реалізація на вулицях правобережжя. Зокрема вже виконано відповідні роботи на вулиці Ново-Східній.

 

Ось такі справи. Хочеться звернутися до лексикології. Є в нашій мові гарне слово дякую. Ним виражають вдячність за зроблене добро, виявлену увагу. І воно аж ніяк не означає, що, якщо, наприклад, Семен дякує Петрові, то цим він ображає Степана. Зробить добру справу Степан, подякують і йому, і кожному без винятку, хто піклується про добробут та порядок у рідному місті на благо громади Кременчука.

 

І останнє. Безпідставні й необґрунтовані сентенції щодо совісті, брехні, нахабства і порядності окремих людей, депутатів чи пересічних громадян – це, на наш погляд, методи псевдожурналістики. А опорою журналіста професійного є правда, достовірність і неупередженість. На цьому стояв, стоїть і буде стояти «Вагонобудівник».

Тетяна Ліненко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто