По життю з любов’ю до дітей та професії

1441889913_dscf5275

Новий навчальний рік учні та педагоги професійного ліцею розпочали зі вшанування свого улюбленого директора, який залишив посаду керівника закладу. На урочистості до закладу завітало чимало гостей – освітяни, депутати, представники громадських організацій, з якими Іван Максак тісно співпрацював багато років.33 роки Іван Юхимович керував навчальним закладом з підготовки кравців, кухарів та перукарів. За цей час ліцей випустив понад 10 тис. молодих спеціалістів. Багато з них вже стали навіть бабусями та дідусями. Водночас щиро дивуються, скільки енергії, запалу та творчості й зараз поєднується в цій людині – їх колишньому директорові. Багато випускників розлетілися по всьому світу, але підтримують зв’язок із рідним навчальним закладом, а багато залишилися працювати в його стінах.


Життєвим девізом Івана Максака є слова: з любов’ю до дітей! Він був і є батьком для всіх: і для співробітників, і для дітей, – розповідають представники колективу ліцею. – До Івана Юхимовича можна прийти в будь-який час. Він завжди розбереться в будь-якій ситуації, допоможе, порадить, заспокоїть. А своїм натхненником Іван Юхимович вважав Антона Семеновича Макаренка, не дивно, що ліцей назвали ім’ям видатного педагога.
Ще з дитинства Іван Максак захоплювався художньою самодіяльністю. «Тягав гармошку де тільки можна – і по гульках, і по танцях. Навіть колись в батька штани позичав, аби піти на танці», – згадує сьогодні сам. Але сільським хуліганом він не був, навпаки – хлопець вирізнявся самостійністю, цілеспрямованістю, лідерськими якостями. Ці риси характеру юнак проявляв і в технічному училищі, де отримав 3-й розряд токаря, і в Хорольському сільськогосподарському технікумі, і згодом в армії. Після проходження служби працював майстром виробничого навчання в Кременчуцькому ПТУ № 16, а коли закінчив Сумський педагогічний інститут – став заступником керівника закладу.
ПТУ № 5 Іван Максак очолив у 1982 р. й одразу за основу взяв виховну роботу.
– Коли співаєш або танцюєш – і час веселіше проходить, і позитиву набираєшся, і на душі радісніше, – завжди говорив Іван Юхимович.
Пліч-о-пліч стали до справи його однодумці – дружина, Неля Павлівна, та викладач Людмила Молостова, з котрою почали працювати ще в ПТУ № 16. За їх сприяння створювалися танцювальний колектив закладу, ансамбль народних та духових інструментів, ансамбль ложкарів, балалаєчниць, барабанщиць.
Педагогічний колектив та учні пам’ятають і заслужено цінують всю доброту та мудрість Івана Юхимовича, говорять, що не відпустять від себе директора, та закликають його виходити на роботу та читати пари в якості викладача.

Відзнаки освітянина за багаторічну сумлінну працю:
1988 р. – «Медаль А. С. Макаренка» за заслуги в галузі освіти і педагогічної науки. Постанова Міносвіти УРСР.
1992 р. – почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України». Указ Президента України.
2002 р. – лауреат міжнародного академічного рейтингу популярності та якості «Золота фортуна».
2007 р. – «Почесний знак В. Сухомлинського». Постанова Міністерства освіти України.

«Це все про нього»
Людмила Молостова, викладач ліцею:
– Таких людей, як наш Іван Максак, мало на планеті, бо в нього є чуйність, відданість справі, велика працелюбність, професіоналізм, любов до дитини, увага до неї. Я можу згадати інтернаціональну, як ми її називали, групу слюсарів у ПТУ № 16: там були студенти з Росії, Білорусі, України, Молдови. Але він завжди знаходив спільну мову, доходив до серця кожної людини. І скільки ми не зустрічаємо своїх випускників, перше питання, яке вони ставлять: «А Іван Юхимович на місці, працює?».

Юрій Гриценко, депутат Кременчуцької міської ради від партії «Рідне місто»:
– Ця людина надихає нас на рішучі кроки. Нещодавно телефоную йому, він говорить: «Не переймайся, все буде добре, я з тобою». Дуже приємно, що у вашому колективі така атмосфера, такі люди, що хочеться обійняти і сказати – як добре, що ви створили такий колектив, де можна спілкуватися, працювати, святкувати. Він – не лише добрий працівник та керівник, але й політичний діяч. Останні 5 років він співпрацює з нашими громадським та політичним об’єднанням. Іван Юхимович та його вихованці завжди підтримують всі ініціативи «Рідного міста».

На заході були присутні члени Полтавського департаменту освіти та науки України та колеги – директори училищ № 6, 7 та 26, а також КПЛ нафтопереробної промисловості. Від всіх лунали теплі слова вітання та найкращі побажання. Вшанувати Івана Максака прийшли не лише вихованці ліцейних гуртків, а й учасники кращих міських колективів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто