По життю з любов’ю до дітей та професії

1441889913_dscf5275

Новий навчальний рік учні та педагоги професійного ліцею розпочали зі вшанування свого улюбленого директора, який залишив посаду керівника закладу. На урочистості до закладу завітало чимало гостей – освітяни, депутати, представники громадських організацій, з якими Іван Максак тісно співпрацював багато років.33 роки Іван Юхимович керував навчальним закладом з підготовки кравців, кухарів та перукарів. За цей час ліцей випустив понад 10 тис. молодих спеціалістів. Багато з них вже стали навіть бабусями та дідусями. Водночас щиро дивуються, скільки енергії, запалу та творчості й зараз поєднується в цій людині – їх колишньому директорові. Багато випускників розлетілися по всьому світу, але підтримують зв’язок із рідним навчальним закладом, а багато залишилися працювати в його стінах.


Життєвим девізом Івана Максака є слова: з любов’ю до дітей! Він був і є батьком для всіх: і для співробітників, і для дітей, – розповідають представники колективу ліцею. – До Івана Юхимовича можна прийти в будь-який час. Він завжди розбереться в будь-якій ситуації, допоможе, порадить, заспокоїть. А своїм натхненником Іван Юхимович вважав Антона Семеновича Макаренка, не дивно, що ліцей назвали ім’ям видатного педагога.
Ще з дитинства Іван Максак захоплювався художньою самодіяльністю. «Тягав гармошку де тільки можна – і по гульках, і по танцях. Навіть колись в батька штани позичав, аби піти на танці», – згадує сьогодні сам. Але сільським хуліганом він не був, навпаки – хлопець вирізнявся самостійністю, цілеспрямованістю, лідерськими якостями. Ці риси характеру юнак проявляв і в технічному училищі, де отримав 3-й розряд токаря, і в Хорольському сільськогосподарському технікумі, і згодом в армії. Після проходження служби працював майстром виробничого навчання в Кременчуцькому ПТУ № 16, а коли закінчив Сумський педагогічний інститут – став заступником керівника закладу.
ПТУ № 5 Іван Максак очолив у 1982 р. й одразу за основу взяв виховну роботу.
– Коли співаєш або танцюєш – і час веселіше проходить, і позитиву набираєшся, і на душі радісніше, – завжди говорив Іван Юхимович.
Пліч-о-пліч стали до справи його однодумці – дружина, Неля Павлівна, та викладач Людмила Молостова, з котрою почали працювати ще в ПТУ № 16. За їх сприяння створювалися танцювальний колектив закладу, ансамбль народних та духових інструментів, ансамбль ложкарів, балалаєчниць, барабанщиць.
Педагогічний колектив та учні пам’ятають і заслужено цінують всю доброту та мудрість Івана Юхимовича, говорять, що не відпустять від себе директора, та закликають його виходити на роботу та читати пари в якості викладача.

Відзнаки освітянина за багаторічну сумлінну працю:
1988 р. – «Медаль А. С. Макаренка» за заслуги в галузі освіти і педагогічної науки. Постанова Міносвіти УРСР.
1992 р. – почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України». Указ Президента України.
2002 р. – лауреат міжнародного академічного рейтингу популярності та якості «Золота фортуна».
2007 р. – «Почесний знак В. Сухомлинського». Постанова Міністерства освіти України.

«Це все про нього»
Людмила Молостова, викладач ліцею:
– Таких людей, як наш Іван Максак, мало на планеті, бо в нього є чуйність, відданість справі, велика працелюбність, професіоналізм, любов до дитини, увага до неї. Я можу згадати інтернаціональну, як ми її називали, групу слюсарів у ПТУ № 16: там були студенти з Росії, Білорусі, України, Молдови. Але він завжди знаходив спільну мову, доходив до серця кожної людини. І скільки ми не зустрічаємо своїх випускників, перше питання, яке вони ставлять: «А Іван Юхимович на місці, працює?».

Юрій Гриценко, депутат Кременчуцької міської ради від партії «Рідне місто»:
– Ця людина надихає нас на рішучі кроки. Нещодавно телефоную йому, він говорить: «Не переймайся, все буде добре, я з тобою». Дуже приємно, що у вашому колективі така атмосфера, такі люди, що хочеться обійняти і сказати – як добре, що ви створили такий колектив, де можна спілкуватися, працювати, святкувати. Він – не лише добрий працівник та керівник, але й політичний діяч. Останні 5 років він співпрацює з нашими громадським та політичним об’єднанням. Іван Юхимович та його вихованці завжди підтримують всі ініціативи «Рідного міста».

На заході були присутні члени Полтавського департаменту освіти та науки України та колеги – директори училищ № 6, 7 та 26, а також КПЛ нафтопереробної промисловості. Від всіх лунали теплі слова вітання та найкращі побажання. Вшанувати Івана Максака прийшли не лише вихованці ліцейних гуртків, а й учасники кращих міських колективів.

Залишити відповідь