Всі учасники конкурсу “Мій вчитель” з’їздили на екскурсію по маршруту Чигирин-Суботів-Холодний Яр

У неділю,13 жовтня, всі учасники конкурсу «Мій вчитель», організованого ВБФ «Джерело Дніпра» та ГО «Рідне місто», здійснили обіцяну екскурсію – вони побували в Чигирині, Суботові та урочищі Холодний Яр. Перед початком екскурсії вчителям вручили почесні грамоти лауреатів конкурсу.1382012758_img_7676Влітку хочеться поїхати кудись поближче до води, а ось весна та осінь – найкраща пора для поїздок у культурні і водночас мальовничі місця. До неділі всі вчителі, розповіді про яких на конкурс «Мій вчитель» надіслали школярі та їхні батьки, відклали свої завжди невідкладні справи й поїхали на екскурсію – просто відпочити. Погода видалася на диво чудовою та сонячною – за вікнами автобуса була справжня золота осінь! Подорожували наші туристи доріжками наймолодшої області України – Черкащини. Спершу вони відвідали батьківщину українського гетьмана Богдана Хмельницького – Чигирин, який торік відсвяткував свій 500-річний ювілей. Сьогодні тут проживає близько 9 тис. населення, а ось у XVII ст., коли Чигирин був козацькою столицею, в ньому налічувалося близько 50 тис. представників міщанства, селянства і козацтва. Зараз у Чигирині можна побачити вже відреставрований храм верховних апостолів Петра й Павла та, звісно, піднятися на Замкову гору, яку ще називають Богдановою або Кам’яною. Шляхом до пам’ятника Богдану Хмельницькому, що височіє на вершечку гори, кременчуцькі педагоги подолали 214 сходинок! Але для вчительського народу це небагато – вони значно більше проходять у школі, спускаючись та підіймаючись до класу.
Побували наші спортивні вчителі й у Суботові, де відвідали Іллінську церкву та знайшли відому криницю з незвичайною водою. Подейкують, що якщо дівчина тієї води нап’ється, то обов’язково народить двійню. І що ви думаєте – нагоди скуштувати води педагоги не оминули! Щасливі й задоволені, поїхали вони далі – до Мотронинського монастиря та найбільшого яру місцевості – Холодного. Взагалі цього дня вчителям посміхалася не лише природа, але й удача. В урочищі Холодного Яру (у музейно-етнографічному комплексі «Дикий хутір») вони не лише побачили широчезний 1100-річний дуб Максима Залізняка обхватом 8,9 м (третій за віком в Україні), але й побували на святі козацтва та скуштували куліш. А головне – що наші педагоги нарешті отримали змогу відчути себе дітьми! В учительській справі така можливість трапляється нечасто, а тому й запам’ятовується вона надовго – тим більше, якщо маршрут екскурсії пролягає через історичні місця та унікальні пейзажі, від яких просто подих захоплює! Взагалі, можна довго розповідати про те, як добре подорожувати, але краще поїхати й побачити все на власні очі. Тож слідкуйте за нашими майбутніми конкурсами, беріть у них активну участь – і станете героями наступної, не менш цікавої, історії!..
Олена Сіроштан, учитель ЗОШ № 24, переможець конкурсу в номінації «Мій перший учитель»:
– Велике спасибі за екскурсію, це чудово! В Чигирині я була вже двічі, але з дітьми. Сьогодні вперше могла спокійно дивитись у вікно й милуватися пейзажами – не треба було нікого заспокоювати. Сподобалося все, адже було достатньо часу роздивитися довкола. Дякую Володимиру Матицину за екскурсію, така нагода випадає нечасто!
Раїса Горб, учитель ЗОШ № 19, лауреат конкурсу «Мій вчитель»:
– Я дуже рада, що взяла участь у цьому конкурсі! Отримала багато позитивних емоцій! Погода зробила все для гарного відпочинку, а природа була просто неймовірно гарною!
Екскурсія дуже пізнавальна, ми обов’язково розкажемо про неї дітям, адже саме завдяки їхнім старанням ми побачили всю цю красу. Хочеться, щоб такі конкурси проводились й надалі – ми завжди будемо брати участь. Спасибі організаторам – ГО «Рідне місто» та Фонду «Джерело Дніпра». Особисто я дуже поважаю Володимира Матицина, адже він дійсно зробив багато для людей. (Тетяна Апрелєва)

1382012126_img_7490

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто