Знести, щоб не муляло очі!

     Довгобуди, які перетворюються на стихійні сміттєзвалища, – давня проблема України.      Нещодавно уряд повідомив на наміри зносити незавершені об’єкти, добудова яких недоцільна або технічно неможлива. Постанова уряду щойно вийшла, а Кременчук уже має позитивний досвід у питанні довгобудів.

Дитинство на бетонних плитах.

     Нещодавно міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник повідомив, що в Україні нараховується близько 16,9 тис. довгобудів. 20 % з них почали будувати ще за радянських часів, 40 % – в період 1999–2006 рр. За словами міністра, тільки 30 % об’єктів можливо добувати, а близько 60 % потрібно знести, бо продовження робіт недоцільне і подекуди технічно неможливе.

    У Кременчуці один із яскравих прикладів об’єктів, які ніколи не будуть добудовані, знаходиться по вул. Московській, 18. В 1992 р. Міністерство оборони розпочало будувати біля житлового будинку комбінат побутового обслуговування. В 1995 р. роботи заморозили, за цей час на будівельному майданчику виросли дерева заввишки 10-ого поверху будинку. Огорожі тут давно немає, котлован завалений сміттям, а залізобетонні плити довгобуду приваблюють для ігор місцевих дітлахів. Балансоутримувач цього об’єкта  – Полтавська КЕЧ, раз на 2–3 роки вивозить з котловану по декілька самоскидів різного непотребу. Втім, цьогоріч чомусь забарилося і в спеку мешканцям доводиться дихати «ароматами» стихійного сміттєзвалища.

     Варто зазначити, що Міноборони не проти передати цей довгобуд  до комунальної власності міста, аби місцева влада вирішила його подальшу долю. Однак, для цього потрібні певні зусилля як посадовців міськвиконкому, так і чиновників міністерства.

Стратегічні плани.

    Ще в 2011 р. в Україні за дорученням уряду провели інвентаризацію об’єктів незавершеного будівництва та склали загальнонаціональний реєстр довгобудів із пропозиціями щодо їх подальшої долі. На жаль, дізнатися кількість таких об’єктів у Кременчуці «КП» не вдалося. Начальник управління містобудування і архітектури міськвиконкому Олександра Волощенко порадила написати запит, але відповіді у встановлений законом термін ми так і не отримали.

     Радник міського голови Кременчука з питань будівництва Микола Воловик зазначає, що зі створенням загальнонаціонального реєстру, жодних правових механізмів розв’язання  проблеми довгобудів  в Україні так і не було розроблено. Відсутні  нормативні документи, згідно з якими можна знести довгобуд або примусово передати його іншому забудовнику.  Тож нинішні заяви київських посадовців мають декларативний характер і визначають більше стратегію, ніж конкретні дії, вважає Микола Воловик.

Депутатська ініціатива.

    Кирило Юхно, депутат Кременчуцької міської ради від мажоритарного округу №7 вважає, що тільки спільними зусиллями міської влади та власників незавершених об’єктів можливо навести лад у питанні довгобудів.

    За ініціативою депутата Кирила Юхна ( фракція партії «Рідне місто») на сесію міської ради 30 липня виносять питання щодо ухвалення звернення до Міністерства оборони України з метою передачі довгобуду по вул. Московській, 18 у комунальну власність міста. Цей об’єкт знаходиться на території виборчого округу депутата.

    – Колись Міноборони розпочало будувати тут комбінат побутових послуг, але останні 20 років жодних робіт тут не проводилося, об’єкт засмічений і становить небезпеку для мешканців. У разі передачі довгобуду на баланс міста, його можна розібрати й здійснити благоустрій території, – зазначає Кирило Юхно.

 Довгобуди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто