Знову про індустріальний

1442478196_park

21 вересня у Кременчуці вже втретє має відбутися конкурс на вибір керуючої компанії індустріального парку «Центральний». Цього тижня в міськвиконкомі про переваги створення індустріальних парків у різних країнах учасникам круглого столу не лише розповідали, а й показували слайди. Участь у заході взяли директор КП «Кременчук Інвест» (підприємство, яке безпосередньо займається впровадженням проекту з 2012 р.) Андрій Мельник, голова Асоціації індустріальних парків України Ігор Трушенко, голова представництва у Східній Європі Олег Чернецький, директор компанії Hussar&Co В’ячеслав Авраменко, члени конкурсного комітету з визначення керуючої компанії індустріального парку «Центральний» у Кременчуці, а також депутати і керівники промислових підприємств міста.
Перший заступник міського голови Віктор Калашник висловив тверду впевненість, що проект у Кременчуці буде реалізовано, мовляв, півшляху вже пройдено. На його думку, в місті не змогли обрати керуючу компанію виключно через «політиканство». Таким епітетом перший віце-мер нагородив зауваження членів конкурсного комітету щодо відсутності підтверджень фінансової спроможності фірми, яка претендувала стати управителем парку. Нагадаємо, у попередньому конкурсі на компанію-адміністратора індустріального парку переможців не було. Участь у конкурсі тоді взяла єдина компанія зі столиці «Екобау Сервіс», у фінансовій спроможності якої засумнівалася більшість членів конкурсного комітету. Відомо, що ця ж компанія спробує перемогти у конкурсі вдруге.
– Я так зрозумів, що на круглий стіл до Кременчука прибула команда, яка проштовхує лише одну фірму – «Екобау Сервіс». Поки так і немає нових людей, які запропонували б альтернативу, – прокоментував «КП» ситуацію один із учасників заходу, депутат міськради від партії «Рідне місто» Олександр Роженко. – Я ж, як і раніше, вважаю, що ми маємо обрати компанію, в якої є фінансові можливості для реалізації проекту, а не лише якісь договори на залучення інвестицій.

«Не виключено, що 21 вересня знову буде один учасник конкурсу. Реально на сьогодні поки що немає керуючої компанії, в якої була б репутація, досвід і необхідний менеджмент, а не компанія з одним штатним працівником, прийнятим на роботу за 3 дні до підбиття підсумків конкурсу», – говорить Олександр Роженко.

«В моїх зауваженнях немає жодної політики»
Депутат міськради від партії «Рідне місто» Олександр Роженко наголошує, що проблеми у створенні парку є й їх не можна відкидати на другий план:
– Зокрема відсутність належної інвестиційної привабливості на законодавчому рівні. Представники з Києва наводили приклади успішного розвитку індустріальних парків у різних країнах світу. І там застосовуються такі стимули для інвесторів, як звільнення від податків на 50-90%, від соціальних внесків, зменшення сплати ПДФО, вигідні кредитні ставки тощо. А в нас стимул поки що лише один – звільнення від ввізного мита на обладнання, яке та чи інша компанія збирається встановити в індустріальному парку. Я вважаю, що цього не достатньо і проект може загальмувати.
На реалізацію проекту індустріального парку за останні роки з міського бюджету витрачено понад 3 млн грн, і це – не межа.
– Дуже значні кошти потрібні, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки для індустріального парку з сільськогосподарського на промислове. Понад 10 млн грн, – наголосив Олександр Роженко. – Нам наводили приклад Коростеня, де начебто вже працює індустріальний парк. Але в Коростені це колишній військовий аеродром, тому проблем із переведенням землі немає, там є необхідні комунікації, підведені мережі. У Кременчуці ще нічого немає. До того ж, в нас мова йде про 168 га, в Коростені це 20 з лишком га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто