Знову про індустріальний

1442478196_park

21 вересня у Кременчуці вже втретє має відбутися конкурс на вибір керуючої компанії індустріального парку «Центральний». Цього тижня в міськвиконкомі про переваги створення індустріальних парків у різних країнах учасникам круглого столу не лише розповідали, а й показували слайди. Участь у заході взяли директор КП «Кременчук Інвест» (підприємство, яке безпосередньо займається впровадженням проекту з 2012 р.) Андрій Мельник, голова Асоціації індустріальних парків України Ігор Трушенко, голова представництва у Східній Європі Олег Чернецький, директор компанії Hussar&Co В’ячеслав Авраменко, члени конкурсного комітету з визначення керуючої компанії індустріального парку «Центральний» у Кременчуці, а також депутати і керівники промислових підприємств міста.
Перший заступник міського голови Віктор Калашник висловив тверду впевненість, що проект у Кременчуці буде реалізовано, мовляв, півшляху вже пройдено. На його думку, в місті не змогли обрати керуючу компанію виключно через «політиканство». Таким епітетом перший віце-мер нагородив зауваження членів конкурсного комітету щодо відсутності підтверджень фінансової спроможності фірми, яка претендувала стати управителем парку. Нагадаємо, у попередньому конкурсі на компанію-адміністратора індустріального парку переможців не було. Участь у конкурсі тоді взяла єдина компанія зі столиці «Екобау Сервіс», у фінансовій спроможності якої засумнівалася більшість членів конкурсного комітету. Відомо, що ця ж компанія спробує перемогти у конкурсі вдруге.
– Я так зрозумів, що на круглий стіл до Кременчука прибула команда, яка проштовхує лише одну фірму – «Екобау Сервіс». Поки так і немає нових людей, які запропонували б альтернативу, – прокоментував «КП» ситуацію один із учасників заходу, депутат міськради від партії «Рідне місто» Олександр Роженко. – Я ж, як і раніше, вважаю, що ми маємо обрати компанію, в якої є фінансові можливості для реалізації проекту, а не лише якісь договори на залучення інвестицій.

«Не виключено, що 21 вересня знову буде один учасник конкурсу. Реально на сьогодні поки що немає керуючої компанії, в якої була б репутація, досвід і необхідний менеджмент, а не компанія з одним штатним працівником, прийнятим на роботу за 3 дні до підбиття підсумків конкурсу», – говорить Олександр Роженко.

«В моїх зауваженнях немає жодної політики»
Депутат міськради від партії «Рідне місто» Олександр Роженко наголошує, що проблеми у створенні парку є й їх не можна відкидати на другий план:
– Зокрема відсутність належної інвестиційної привабливості на законодавчому рівні. Представники з Києва наводили приклади успішного розвитку індустріальних парків у різних країнах світу. І там застосовуються такі стимули для інвесторів, як звільнення від податків на 50-90%, від соціальних внесків, зменшення сплати ПДФО, вигідні кредитні ставки тощо. А в нас стимул поки що лише один – звільнення від ввізного мита на обладнання, яке та чи інша компанія збирається встановити в індустріальному парку. Я вважаю, що цього не достатньо і проект може загальмувати.
На реалізацію проекту індустріального парку за останні роки з міського бюджету витрачено понад 3 млн грн, і це – не межа.
– Дуже значні кошти потрібні, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки для індустріального парку з сільськогосподарського на промислове. Понад 10 млн грн, – наголосив Олександр Роженко. – Нам наводили приклад Коростеня, де начебто вже працює індустріальний парк. Але в Коростені це колишній військовий аеродром, тому проблем із переведенням землі немає, там є необхідні комунікації, підведені мережі. У Кременчуці ще нічого немає. До того ж, в нас мова йде про 168 га, в Коростені це 20 з лишком га.

Залишити відповідь